סיכום ביניים

בכדור הארץ, רחמנו-ספינתנו, קיימים אלפי ימאים, טייסים, מהנדסים, מדענים-חוקרים ויזמים, גם תלמידים-חכמים בתורה, שניסיונם ובקיאותם בפרטים רחב משלי כמה וכמה מונים. בלא סיוע מצידם – מהכלל – לא ניתן ליישם ולבצע דבר. כישורי לדלות מתחומים רבים את עיקרי-היסוד האחד המשותף לכולם, נוצרו ונותבו בפועל, ממעלה.

תגליתי שכאן מבשרת מהפך שאינו בדיוק ‘נוח’ עבורי ועבור רבים אחרים, בתפיסת המציאות. התובנה כי איני אלא ‘רובוט’ מתוכנן ומונחה מרחוק, כביליונים כמוני, קוממה ביותר, בפרט יצור כמוני, מורגל במחשבה ופעולה עצמאית, אדם ללא מרות, שיוך ומחוייבות לאף מורה, ארגון, אגודה, או חבורה.

(אגב כך התברר מדוע הבורא יצר / עיצב את נבחרו ‘מבשר הגאולה’ כמשפטן ושופט עצמאי – וכמי שמעולם לא פחד ואינו פוחד גם היום – מאדם, מחבורה ו’אפילו לא מאלוהים’: כי התפקיד מחייב: א) להציג ולייצג את האל-הבורא בפני האדם ו (ב) לייצג את האדם בפני-הבורא. בקיצור, קיבלתם עורך-דין נאמן ללא מורא וללא פניות בפני האל הבורא)

נחמה נמצאה במסקנות כדלקמן: (א) כל הקיים סביבנו מאז ומתמיד אינו אלא ‘מכונה’ תוצר רוח אחת ו(ב) כאשר האדם – כלי-קיבול ברוא וכתר הבריאה – עומד לשפר, לטהר ולהעלות את כל הניתן לעילוי בעולמו המוכר (ג) ולפסוח למציאות-הוויה שונה, חדשה, בה יחבור לבוראו – לידע ולרוח שבראו וגידלו אותו, באהבה, (ד) ובבוא המועד יתכנן ויברא כוכבים, פלנטות, חיים וינהל, באהבה, ‘רובוטים’ דומים / זהים / משופרים לאלו שהיינו עד היום (ה) ויחווה עמם – יהווה עבורם, כאלוהים, כיהווה – מזווית עליונה, מחנכת – את שלבי הינקות, הילדות, הנעורים. החוויה כבר מוכרת לכולנו, לא? מסיבה זו קיבלנו את חיי ארץ, כטירונות.

ומה לגבי זכות הבחירה? הקיימת בעולמנו והייתה תמיד קיימת? התשובה חיובית ושלילית יחד: חיובית, היות והתסריט אינו ידוע לנו ולכן עלינו להתלבט ולחשוב, לתקשר, לדמיין וליצור, לחפש תשובות ולפתור, כדי להתקדם בסרט. מדוע שלילית? התסריט נכתב מראש.

האם ‘הסיבוב הארצי’ היה רע כל כך? עבורי התשובה שלילית, אך ההיסטוריה ושיעורי חיי-ארץ לא הנעימו עם הכלל, עם האדם (כאשר ‘בזיעת אפיך’ צרה קטנה ביחס לשאר…). כך או כך, בסיבוב הבא עלינו לטובה כל הקיים יהיה / ייתפס ויחווה על ידינו מזווית / עמדה אחרת.

הידע שפרשתי כאן כבר נמצא ומונח בכל “צומת-כוח” בכדורנו. עובדה זו ניתנת לבדיקה ואימות.

בעדות זו ובספר מבוא התייחסתי בתמצית בלבד למערכות על-מדיניות, כלכליות ודתיות-פולחניות בעולם, הניצבות כיום תוהות וטועות, כאשר ברור מדוע וכיצד יציבותן מתערערת: קיומן – וצורך בהן מצד הכלל, גם מצד “בעליהן” וקברניטיהן – מתבסס ככפוף לחוקי פיזיקה ותנאי קיום וצרכי-אנוש חדשים, למעשה באלוהים. בכלל האנושות.

העילוי שבפתח ולמענו מצאתי עצמי מגוייס יהיה הרמוני, נאור, לא אלים, שקוף. השותפים בביצועו יפעלו מבחירה, כפועל יוצא מידע אחד ותובנה אחת.
תגיות: עדכונים ומאמרים, הספר:מבשר גאולה, אקטואליה:פוליטיקה ומשפט

שתפו באהבה

Be the first to comment

Leave a Reply